
На даний час одним з доступних та альтернативних джерел енергіїї є сонячні електростанції. В умовах довготривалих відключень електроенергії, вони дозволяють користувачам забезпечити електропостачання в оселі та будинки.
Для якісного встановлення сонячних панелей, потрібно врахувати багато факторів, таких як:
- Перевірка стану даху та аналіз конструкції;
- Розрахунок кута нахилу сонячних панелей та їх вагу;
- Виготовлення та монтаж металевих конструкцій;
- Встановлення сонячних панелей;
- Підключення та налаштування до електромережі.
Щоб максимально ефективно використовувати сонячну енергію, ідеальний кут нахилу сонячних панелей на даху становить 30-40 ºС. Саме такий нахил панелей призведе до максимального річного виробітку сонячної станції.

Встановлення сонячних панелей відбувалося на м’якій покрівлі. Панель доволі важка, та при встановленні на даху, потрібно врахувати розподіл навантаження та кліматичні умови експлуатації. Металевий каркас повинен витримувати вагу сонячної панелі та враховувати «парусність» конструкції.
З урахуванням поверхні даху та правльного розподілу ваги, нами були відлита бетонна основа для металевого каркасу. Виготовлено та змонтовано металевий каркас, який здатний витримати 14 сонячних модулів. Загальна вага всієї конструкціїї становить близько 2 т.
Потужність електростанціїї становить 7,5 кВт., що здатне забезпечити безперебійну роботу під час відключення електроенергії.


